Wybór części samochodowych Chrysler – co trzeba wziąć pod uwagę?

części samochodowe osobowe

części samochodowe osobowe

Bez względu na to, czy sam zacząłeś pracować jako mechanik w warsztacie, czy jesteś domowym pasjonatem moto-majsterkowania, czy też zwyczajnie Twój pojazd uległ awarii i stajesz przed koniecznością wyboru części na wymianę – pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do Chrysler. Być może od razu z góry zakładasz, nowe części wyjęte prosto od oryginalnego producenta są lepsze. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Chrysler.

 

Części zamienne do Chrysler oryginalne – porównanie

Znaczne wydatki są niemal oczywistym elementem każdej naprawy samochodu – zwłaszcza tej szerzej zakrojonej. Ma to miejsce szczególnie ze względu na cenę części samochodowych. Wiele osób uważa, że dopuszczalne jest wyłącznie wkładanie do samochodu części, które oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Chrysler woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Chrysler na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Koszt oryginalnych części samochodowych a ich zamienników do Chrysler.

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Chrysler, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Rzecz jasna to, ile ostatecznie zapłacisz za zamienniki będzie opierać się o kwotę uzależnioną między innymi od takich czynników:

import części zamiennych

import części zamiennych

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Chrysler to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie szukasz bardzo rzadkich części do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Biorąc pod uwagę Chrysler, który Cię interesuje – tym jednak martwić się nie musisz.

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych części samochodowych?

OEM OES OE import eksport

OEM OES OE import eksport

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do Chrysler, by załatwić sprawę. Najczęściej też dzięki fachowemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Chrysleru samochodu, który Cię interesuje.

 

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Chrysler, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Standardy producenta a części samochodowe do Chrysler.

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Chrysler dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w głównej mierze to oznacza, aby sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Co to znaczy? W przypadku linii produkcyjnej nowych części, lecz nieoryginalnych – nie muszą być one idealną kopią tych oryginalnych, ale ważne jest, aby spełniały one pewne ogólnie wyznaczone standardy. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Chrysler niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Zanim wydasz ciężko zarobione pieniądze na oryginalne części, zastanów się nad niektórymi korzyściami płynącymi z zamiennych części samochodowych.

 

Części zamienne do pojazdów – zalety

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Chrysler oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Nie można też nie zauważyć, że przez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na bardzo wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Chrysler zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

import części oryginalne

import części oryginalne

Jak wspomnieliśmy powyżej, części zamienne mają wiele zalet i wad, a po stronie zalet na pewno są:
• cena,
• ilość opcji do wyboru,
• jakość.

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Chrysler zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Kolejnym powodem jest właśnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru więcej opcji niż w przypadku części pochodzących od oryginalnego producenta. Co więcej, prawda jest taka, iż nie brakuje sytuacji, gdzie zamiennik okazuje się nawet bardziej niezawodny aniżeli to, co proponuje producent oryginałów. Ostatecznie jednak zależy to od rodzaju części, której potrzebujemy.

Zamienniki do oryginalnych auto części marki Chrysler – minusy

 

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Chrysler? Otóż, nawet jeśli koszty, wybór i jakość są bardzo atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, aby być uczciwym trzeba wziąć pod uwagę również drugą stronę. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych aspektach części zamiennych – na przykład gwarancji, jaką oferująca.

 

Kiedy kupuje się części zamienne, kwestia jakości ma dwie strony. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Chrysler.

Gwarancja, która została już wspomniana – wskazuje na dużą wadę związaną z zamiennikami. Prawie wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, dzięki czemu możesz czuć się bardziej komfortowo i pewnie z jakością tych że części. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe – nowe czy używane?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz oryginalnych części – kolejnym dylematem będzie wybrać pomiędzy nowymi a używanymi. Naprawa samochodu zwykle wiąże się z tym trudnym dylematem, gdzie trzeba podjąć ważną decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy Twoim zdaniem nowe części są zawsze najlepszą opcją, czy masz tutaj jakieś inne przemyślenia? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na wady, jak i zalety każdej z omawianych możliwości.

Zalety wyboru używanych części samochodowych – wady nowych

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Oczywiście używane części do aut do Chrysler to przede wszystkim niższa cena. Używane części samochodowe są zazwyczaj tańsze, ale pamiętaj, że jeśli mowa o samochodach klasycznych, czy egzotycznych nie musi tak być. W każdym razie, przy napiętym budżecie i równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to właśnie będzie czynnikiem decydującym.

 

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Chrysler niosą także korzyści dla środowiska? To prawda – kupowanie używanych części samochodowych to fantastyczny sposób na ochronę środowiska. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dość popularnością praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Chrysler, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Chrysler to także łatwość zakupu. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku już nieprodukowanych samochodów, wobec której już nawet sam producent decyduje o zaprzestaniu produkcji części. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Chrysler, niż ten z oryginalnymi.

 

Jakie zalety nowych części do Chrysler w kontekście minusów używanych?

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Chrysler będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, kupując nową część samochodową ta gwarancja będzie dużo bardziej długoterminowa. Zatem w przypadku części używanych, zawsze istnieje większe ryzyko, że z czasem konieczna będzie ponowna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Chrysler oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.
Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Chrysler używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Chrysler online. Zwłaszcza w przypadku, kiedy taki konkretny Chrysler samochodu będzie już miał zakończoną produkcję i tym samym nie zostanie do wyboru nic innego, jak wybór części używanej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Musisz jednak mieć cały czas w głowie fakt, iż kupowanie nowej części zawsze będzie mniej korzystne dla środowiska niż wybór używanej – więc być może to będzie tym punktem decydującym. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w różnych sferach swojego życia.

Jakość części samochodu – skąd mieć pewność co do niej?

 

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Chrysler online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. To właśnie ten ekspert będzie w stanie najlepiej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Bez względu na wady, zalety – trzeba pamiętać, że najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo jazdy, związana z tym funkcjonalność samochodu, ale i wzięcie pod uwagę budżetu, którym się dysponuje.

 

Inne części zamienne do Chrysler OEM OES OE import eksport

, 200, 300 C, 300 C Touring, 300C, 300M, ACCLAIM, ASPEN, CARAVAN, CENTURA, CHRYSLER R/T, CIRRUS, CONCORDE, CONQUEST, CROSSFIRE, CROSSFIRE Roadster, DAYTONA, DELTA, DYNASTY, E CLASS, ES, EXECUTIVE, GALANT, GRAND CARAVAN, GRAND VOYAGER V, IMPERIAL, INTREPID, LANCER, LASER, LE BARON, LHS, NEON, NEON II, NEW YORKER, PACIFICA, PHANTOM, PROWLER, PT CRUISER, PT CRUISER Combi Van, RAM VAN Van, SARATOGA, SEBRING, SHADOW, SIGMA, SPIRIT, STRATUS, TC MASERATI, TOWN & COUNTRY, VALIANT, VALIANT CHARGER, VALIANT pick-up, VIP, VIPER, VIPER Convertible, VISION, VOLARE, VOYAGER I, VOYAGER II, VOYAGER IV, YPSILON