Kup podzespołów samochodowych fiat – co trzeba mieć na uwadze?

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

Bez względu na to, czy sam zacząłeś pracować jako mechanik w warsztacie, czy jesteś domowym pasjonatem moto-majsterkowania, czy też zwyczajnie Twój pojazd uległ awarii i stajesz przed koniecznością wyboru części na wymianę – pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do fiat. Jest szansa, iż z założenie będziesz stawiał nowe i oryginalne części na piedestale, jako najpewniejszy i najbardziej oczywisty wybór. Życie pisze jednak różne scenariusze i nigdy nie ma 100% pewności, że rzecz nowa i oryginalna będzie niezawodna. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do fiat.

Porównajmy – części zamienne do fiat oryginalne

Zawsze, gdy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, można spodziewać się znacznych wydatków. Ma to miejsce szczególnie ze względu na cenę części samochodowych. Wiele osób uważa, że dopuszczalne jest wyłącznie wkładanie do samochodu części, które oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do fiat woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do fiat na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Koszt oryginalnych części samochodowych a ich zamienników

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do fiat, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Oczywiście ostateczna cena zamiennych części będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak:

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do fiat to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Oczywiście pod warunkiem, że nie szukasz bardzo rzadkich części do klasycznych samochodów kolekcjonerskich, czy egzotycznych pojazdów. Co biorąc pod uwagę fiat, który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

audi części zamienne

audi części zamienne

Co z dostępnością do oryginalnych i zamiennych części samochodowych?

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do fiat, by załatwić sprawę. Zwykle takie sklepy zapewniają również pomoc specjalistów, którzy jeszcze bardziej ułatwiają szybkie i bezproblemowe znalezienie konkretnych części do danego samochodu.

import części zamiennych

import części zamiennych

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do fiat, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Standardy producenta a części samochodowe do Fiat

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do fiat dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Chodzi o nic innego, jak o to, by mieć pewność, że wybrane zamienniki spełniały standardy, dzięki którym nadają się do użytku w danym pojeździe.
Co to znaczy? Kiedy produkowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być identyczne z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim samochodzie. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do fiat niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy lepiej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka istotnych zalet tych drugich, być może sprawią, że zrezygnujesz z tych pierwszych.

Zamienniki do oryginalnych auto części – plusy

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do fiat oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Nie można też nie zauważyć, że przez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na bardzo wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do fiat zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Zgodnie z tym, co zostało wyżej uściślone – zamiennikom nie brakuje mocnych, jak i słabych stron – do tych pierwszych zdecydowanie należą:

części do samochodów OEM OES OE

części do samochodów OEM OES OE

• cena,
• szeroki wybór,
• jakość.

części do samochodów osobowych

części do samochodów osobowych

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do fiat zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Kolejnym powodem jest właśnie to, że jako właściciel pojazdu zdecydowanie masz w czym wybierać, a już na pewno masz do wyboru więcej opcji niż w przypadku części pochodzących od oryginalnego producenta. Co więcej, prawda jest taka, iż nie brakuje sytuacji, gdzie zamiennik okazuje się nawet bardziej niezawodny aniżeli to, co proponuje producent oryginałów. Ostatecznie jednak zależy to od rodzaju części, której potrzebujemy.

Części zamienne do pojazdów – wady

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do fiat? Otóż, nawet jeśli koszty, wybór i jakość są bardzo atrakcyjne i przekonujące w ramach zalet części zamiennych, aby być uczciwym trzeba wziąć pod uwagę również drugą stronę. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych aspektach części zamiennych – na przykład gwarancji, jaką oferują.

Kiedy kupuje się części zamienne, kwestia jakości ma dwie strony. Równie często co doskonale wykonane części zamienne można spotkać i te o słabej jakości, która przekłada się nawet czasem na brak kompatybilności z samym pojazdem. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do fiat.

Kolejna wada części zamiennych wiąże się z kwestią gwarancji. Niemal każda oryginalna część ma zapewnioną z ramienia producenta długotrwałą gwarancję, czasem połączoną z pewnego rodzaju ochroną kupujących. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe Fiat – nowe czy używane?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz oryginalnych części – kolejnym dylematem będzie wybrać pomiędzy nowymi a używanymi. Naprawa samochodu zwykle wiąże się z tym trudnym dylematem, gdzie trzeba podjąć ważną decyzję między nowym a używanym formatem części samochodowych. Czy Twoim zdaniem nowe części są zawsze najlepszą opcją, czy masz tutaj jakieś inne przemyślenia? Spróbujmy to rozważyć patrząc zarówno na wady, jak i zalety każdej z omawianych możliwości.

Zalety wyboru używanych części samochodowych – wady nowych

części oryginalne OEM OES OE

części oryginalne OEM OES OE

Oczywiście używane części do aut do fiat to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeśli szuka się tańszych części samochodowych, zwykle takimi będą te używane, choć nie zawsze, bowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dzisiaj one nie są tematem dyskusji. Tak czy inaczej, jeśli masz napięty budżet, może to być najważniejszy czynnik decydujący o wyborze części samochodowych.

części zamienne OEM OES OE

części zamienne OEM OES OE

W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do fiat niosą także korzyści dla środowiska? To prawda – kupowanie używanych części samochodowych to fantastyczny sposób na ochronę środowiska. Recykling wielu części samochodowych jest dzisiaj dość popularnością praktyką, ale mimo to wciąż ich spora grupa zalega na złomowiskach. Kiedy kupujesz autoczęści używane do fiat, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do fiat to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do fiat, niż ten z oryginalnymi.

Jakie zalety nowych części w kontekście minusów używanych?

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do fiat będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Jeśli jednak z drugiej strony chcesz długoterminowej gwarancji – zakup nowej części do samochodu może być wszystkim, czego Ci trzeba. Także, jeśli chodzi o części używane, decydując się na nie, musisz też liczyć się z ryzykiem, że szybciej może się okazać konieczna ich ponowna wymiana. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do fiat oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do fiat używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do fiat online. Zwłaszcza w przypadku, kiedy taki konkretny fiat samochodu będzie już miał zakończoną produkcję i tym samym nie zostanie do wyboru nic innego, jak wybór części używanej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Wiedz jednak, że kupowanie nowych części nie jest tak korzystne dla środowiska – więc koniec końców mógłbyś być zadowolony z takiego obrotu spraw. Szczególnie w przypadku osób, którym zależy na „zielonym” podejściu w różnych sferach swojego życia.

Jak określić jakość części do samochodu marki Fiat ?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do fiat online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. Nie ma lepszego fachowca, który mógłby przeprowadzić Cię przez wszystkie wyżej wymienione kwestii i ostatecznie doprowadzić do podjęcia możliwie jak najlepszej kwestii. Niezależnie od zalet i wad – ostatecznie liczy się wybór tego, co jest najlepsze zarówno dla samego samochodu, Twojego bezpieczeństwa, ale i portfela.

Części zamienne do Fiat OE, OEM, OES, import eksport.

1000 Serie , 1000er-Serie , 124, 124 , 124 Familiare , 124 coupe , 125 , 126 , 127 , 127 Panorama , 128 , 128 Familiare , 128 coupe , 128 sedan , 130 , 130 coupe , 131 , 131 Familiare/Panorama , 132 , 133 , 135 DINO, 135 DINO coupe , 1400 kabriolet , 147 , 1500 kabriolet , 1500-2300 , 1900 coupe , 238-SERIE , 241-SERIE, 242-SERIE, 400 Serie , 500 , 500 A / B Berlina , 500 B Giardiniera , 500 C , 500 C Berlina , 500 C Giardiniera , 500 Serie , 500 kombi , 500L , 500X , 600 , 600 Serie , 66 Serie , 700 Serie , 800 Serie , 850, 850 , 850 coupe , 88 Serie , 90 Serie , 900 Serie , 900 T/E Panorama , 900 T/E Pulmino , 94 Serie , ARGENTA , ARGO , AVVENTURA , BALILLA 508, BALILLA 508 S coupe , BALILLA 508 Saloon , BARCHETTA , BRAVA , BRAVO I , BRAVO II , BRAVO Van , CAMPAGNOLA , CINQUECENTO , CINQUECENTO VAN , COUPE , CROMA, CROMA , CRONOS , DINO, DINO coupe , DOBLO, DOBLO Cargo , DOBLO/ kombi , DUCATO, DUCATO Panorama , DUNA , DUNA Weekend , DUNA sedan , ELBA , F-Serie , FIORINO, FIORINO , FIORINO Pick up , FIORINO/ kombi , FREEMONT , FULLBACK pick-up , GRANDE PUNTO , GRANDE PUNTO Van , IDEA , JAGST , L Serie , LINEA , MAREA , MAREA Weekend , MILLE , MOBI , MULTIPLA , OGGI sedan , PALIO , PALIO FIRE , PALIO Weekend , PANDA , PANDA VAN , PANDA Van , PANORAMA , PENNY VAN , PREMIO , PUNTO , PUNTO EVO , PUNTO EVO Van , PUNTO Van , PUNTO kabriolet , QUBO , REGATA , REGATA Weekend , RITMO , RITMO kabriolet , SCUDO, SCUDO , SCUDO Combinato , SEDICI , SEICENTO / 600 , SEICENTO / 600 Van , SIENA , SIENA / GRAND SIENA , STILO , STILO Multi Wagon , STILO VAN , STRADA pick-up , 100 , 110 , 120 , 130 , 140 , 180 , 190 , 260 , 300 , 330 , 400 , 50 , 55 , 600 , 65 , 70 , 75 , 80 , 90 , C40 , C50 , TALENTO, TALENTO/ kombi , TEMPRA , TEMPRA S.W. , TIPO , TIPO kombi , TIPO liftback , TIPO sedan , TL Serie , TORO , ULYSSE , UNO, UNO , UNO CARGO , X 1/9