Wybór części samochodowych Toyota – co wypada mieć na uwadze?

Bez względu na to, czy sam zacząłeś pracować jako mechanik w warsztacie, czy jesteś domowym pasjonatem moto-majsterkowania, czy też zwyczajnie Twój pojazd uległ awarii i stajesz przed koniecznością wyboru części na wymianę – pojawi się wiele pytań i wątpliwości. Musisz bowiem zdecydować, czy powinieneś zainwestować w oryginalne części zamienne, czy kupić zamienne części samochodowe do Toyota. Jest szansa, iż z założenie będziesz stawiał nowe i oryginalne części na piedestale, jako najpewniejszy i najbardziej oczywisty wybór. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie musi być taki scenariusz – nigdy nie ma gwarancji, że i oryginalne części nie będą miały problemów. Możesz być jednak pewny, że będą Cię kosztować więcej niż części zamienne do Toyota.

Porównajmy – części zamienne do Toyota oryginalne

eksport części oryginalne

eksport części oryginalne

Zawsze, gdy zajdzie potrzeba naprawy samochodu, można spodziewać się znacznych wydatków. Ma to miejsce szczególnie ze względu na cenę części samochodowych. Wiele osób uważa, że dopuszczalne jest wyłącznie wkładanie do samochodu części, które oryginalnie pochodzą od jego producenta. Jednak wielu z nas z obawy o to, ile może zapłacić za oryginalne części zamienne do Toyota woli wybrać tańsze części zamienne. Jeśli tak jest również i w Twoim przypadku, zanim zamienisz oryginalne autoczęści do Toyota na zamienniki musisz upewnić się, że w pełni rozumiesz zalety i wady zarówno oryginalnych, jak części zamiennych, aby podjąć ostatecznie świadomą decyzję.

Części samochodowe zamienne a oryginalne do Toyota– jak wyglądają wydatki?

Z pewnością nikogo nie zdziwi to, że zamienniki będą Cię kosztować mniej niż nowe autoczęści do Toyota, ale i tak można być mocno zaskoczony różnicą cen. Oczywiście ostateczna cena zamiennych części będzie się różnić w zależności od takich czynników, jak:

• rzadkość,
• popyt,
• dealer.

Tak czy inaczej możesz być pewien, że najtańsze części samochodowe do Toyota to właśnie zamienniki – znajdziesz je nawet za mniej niż połowę ceny nowych. Rzecz jasna jest tak tylko w przypadku, gdy części samochodowe, które się poszukuje nie mają być elementem klasycznego, czy egzotycznego pojazdu. Co biorąc pod uwagę Toyota, który Cię interesuje nie powinno Cię dotyczyć.

Części samochodowe – dostępność oryginalnych i zamienników

sklep z częściami samochodowymi

sklep z częściami samochodowymi

Nie powinno być żadnego problemu z odszukaniem części zamiennej do samochodu, który cieszy się popularnością. Wystarczy dobry sklep z częściami do Toyota, by załatwić sprawę. Najczęściej też dzięki fachowemu doradztwu na miejscu nie będzie problemu ze znalezieniem zamiennika do tej samej marki i Toyota samochodu, który Cię interesuje.

Co więcej, dzisiaj mamy do dyspozycji ogromną ilość miejsc, w których można wyszukiwać zarówno zamienniki, jak i oryginalne części do samochodu. Z pewnością możesz to zrobić w klasyczny sposób – sprawdzając stacjonarny sklep z częściami do Toyota, jeśli wiesz, czego szukasz możesz też znaleźć używane części u renomowanych sprzedawców online bez wychodzenia z domu. Nierzadko same warsztaty samochodowe zajmują się sprowadzaniem takich części zgodnie z dyspozycją. Jeśli wszystko inne zawiedzie, z całą pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje poszukiwania w niekończących się zasobach Internetu.

Standardy producenta a części samochodowe do Toyota.

Bez względu na to, czy chodzi o sklep motoryzacyjny z częściami do Toyota dostępny online, czy lokalnie – robiąc tam zakupy musisz sprawdzić jakość nabywanych części. Mówiąc dokładniej w głównej mierze to oznacza, aby sprawdzić czy spełniają standardy producenta oryginalnego sprzętu.
Co to znaczy? Kiedy produkowane są nowe, ale nieoryginalne części, mogą, ale nie muszą być identyczne z częściami oryginalnie wyprodukowanymi do użytku w Twoim samochodzie. Mogą być produkowane przez osoby trzecie zamiast oryginalnego producenta samochodów. Krótko mówiąc, jeśli stawiasz na zamienniki, a nie oryginalne części samochodowe do Toyota niekoniecznie będziesz mógł mieć pewność, że to, co dostajesz, jest odpowiednie dla Twojego samochodu.
Jeśli nadal masz wątpliwości, czy lepiej wybrać części oryginalne czy zamienniki, poznaj kilka istotnych zalet tych drugich, być może sprawią, że zrezygnujesz z tych pierwszych.

Zamienniki do oryginalnych auto części – plusy

W przeciwieństwie do oryginalnych, sklep z częściami zamiennymi do Toyota oferuje rozwiązania produkowane przez firmę, która nie jest oryginalnym producentem marki pojazdu. Wielu uważa, że zamienne części samochodowe są częściami używanymi albo tymi pochodzącymi z renowacji, ale tak naprawdę nie jest. Nie można też nie zauważyć, że przez ostatnie lata jakość produkcji zamiennych części samochodowych wzniosła się na bardzo wysoki poziom, w porównaniu do tego, co miało miejsce w przeszłości. Dlatego wielu właścicieli samochodów przeglądając co do zaproponowania ma sklep online z częściami do Toyota zaczyna wybierać te niedrogie i wydajne opcje.

Jak wspomnieliśmy powyżej, części zamienne mają wiele zalet i wad, a po stronie zalet na pewno są:

eksport części zamiennych

eksport części zamiennych

• cena,
• szeroki wybór,
• jakość.

Głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na sklep motoryzacyjny online z częściami zamiennymi do Toyota zamiast oryginalnych, jest to, że są one znacznie tańsze niż części prosto od producenta. Innym powodem jest wspomniany wybór, ponieważ poszukując części zamienne, mamy szerszą gamę opcji niż części prosto od oryginalnego producenta. Co więcej, prawda jest taka, iż nie brakuje sytuacji, gdzie zamiennik okazuje się nawet bardziej niezawodny aniżeli to, co proponuje producent oryginałów. Koniec końców część, której się poszukuje będzie determinować to, co należy uznać za najważniejszą zaletę przyczyniającą się do wyboru.

Części zamienne do pojazdów marki Toyota – wady

eksport części OE OES OEM

eksport części OE OES OEM

Dlaczego więc mimo tych wszystkich zalet sporo osób nadal woli kupować to, co oferuje sklep z oryginalnymi częściami samochodowymi do Toyota? Trzeba sprawiedliwie powiedzieć, że choć jakość, szeroki wybór i atrakcyjna cena sprawią, iż zamienniki są niezwykle interesującą alternatywą – zawsze jest druga strona medalu, którą należy uwzględnić w tych rozważaniach. Mówiąc dokładniej, trzeba pomyśleć o innych aspektach części zamiennych – na przykład gwarancji, jaką oferująca.

Przywołujemy też raz jeszcze wspomnianą jakość – bo nie zawsze jest ona pewnikiem przy okazji części zamiennych. Możemy znaleźć części o doskonałej jakości lub niskiej jakości, które po prostu nie będą pasować do naszego pojazdu. Dzieje się tak, ponieważ jest tak wiele opcji do wyboru, więc po prostu trzeba uważać i upewnić się, że mamy odpowiedni element, a w razie wątpliwości lepiej będzie właśnie postawić na propozycje, które w wyższej cenie oferuje sklep motoryzacyjny z oryginalnymi częściami do Toyota.

Gwarancja, która została już wspomniana – wskazuje na dużą wadę związaną z zamiennikami. Prawie wszystkie części od producenta są objęte pewnym poziomem gwarancji lub ochrony, dzięki czemu możesz czuć się bardziej komfortowo i pewnie z jakością tych że części. Zamienniki zwykle (choć nie zawsze) nie podlegają gwarancji, co dla niektórych osób może być wystarczającym powodem tego, że wolą się trzymać określonych marek.

Części samochodowe – nowe czy używane?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz oryginalnych części – kolejnym dylematem będzie wybrać pomiędzy nowymi a używanymi. Jeśli chodzi naprawę samochodu, wybór między nowymi i używanymi częściami samochodowymi może być przykrym obowiązkiem, ale nie musi. Czy Twoim zdaniem nowe części są zawsze najlepszą opcją, czy masz tutaj jakieś inne przemyślenia? Spójrzmy na zalety i wady zarówno używanych, jak i nowych części samochodowych.

import części OE OES OEM

import części OE OES OEM

Zalety wyboru używanych części samochodowych – wady nowych

Oczywiście używane części do aut do Toyota to przede wszystkim niższa cena. Nie ma co ukrywać – jeśli szuka się tańszych części samochodowych, zwykle takimi będą te używane, choć nie zawsze, bowiem jest inaczej, gdy mowa o autach retro – ale dzisiaj one nie są tematem dyskusji. W każdym razie, przy napiętym budżecie i równoczesnej konieczności skorzystania z rynku części samochodowych, być może to właśnie będzie czynnikiem decydującym.
W kontekście zalet, czy pomyślałeś kiedykolwiek o tym, że używane części samochodowe do Toyota niosą także korzyści dla środowiska? Nie da się ukryć, że jeśli szuka się wszelkich możliwych sposobów na ochronę środowiska – zakup części używanych zamiast nowych może być jednym z nich. Chociaż wiele części samochodowych można poddać recyklingowi, spora ich część trafia na wysypiska. Kiedy kupujesz autoczęści używane do Toyota, Twój wybór pomoże zmniejszyć te straty.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że sklep z używanymi autoczęściami do Toyota to także łatwość zakupu. Zwłaszcza, gdy pojazd nie jest już produkowany, producenci samochodów również przestają wytwarzać nowe części zamienne do tego pojazdu. Jeśli Twój samochód nie jest już produkowany, znacznie łatwiej będzie znaleźć do niego używane części przeglądając sklep motoryzacyjny z używanymi częściami do Toyota, niż ten z oryginalnymi.

Jakie zalety nowych części w kontekście minusów używanych marki Toyota?

Bez względu na wszystkie wyżej wymienione zalety pamiętaj, że sklep z używanymi częściami samochodowymi do Toyota będzie mógł Ci zapewnić wyłącznie ograniczoną gwarancję. Z drugiej strony, kupując nową część samochodową ta gwarancja będzie dużo bardziej długoterminowa. Zatem w przypadku części używanych, zawsze istnieje większe ryzyko, że z czasem konieczna będzie ponowna wymiana tej samej części. Mimo że sklep motoryzacyjny z używanymi autoczęściami do Toyota oferuje produkty, które są tańsze, zaoszczędzone pieniądze mogłyby wtedy zostać i tak przeznaczone na naprawę pojazdu, jeśli nadejdzie czas wymiany.

Zerknijmy jeszcze na żywotność, jaką zapewniają autoczęści do Toyota używane. Zwykle używane części samochodowe mają krótszą żywotność niż nowe części samochodowe do Toyota online. Tym bardziej, jeśli Twój pojazd nie jest już produkowany i nie masz innego wyboru niż zakup używanej części samochodowej. To, jak ostatecznie zdecydujesz w dużej mierze będzie uzależnione od tego, jakiego rodzaju części Ci trzeba, jak ważna jest jej funkcja w samochodzie i właśnie tego, czy producent nadal produkuje jej oryginalną wersję. Musisz jednak mieć cały czas w głowie fakt, iż kupowanie nowej części zawsze będzie mniej korzystne dla środowiska niż wybór używanej – więc być może to będzie tym punktem decydującym. Zwłaszcza, jeśli jesteś ekoświadomą osobą, której dobro ziemi leży na sercu.

części zamienne OE OES OEM

części zamienne OE OES OEM

Jak określić jakość części do samochodu?

Aby mieć pewność, że otrzymujesz najlepsze autoczęści do Toyota online do swojego samochodu, niezależnie od tego, czy wybierasz te oryginalne, czy zamienne, nowe czy używane – zawsze o ostateczną poradę warto zapytać swojego zaufanego i kompetentnego mechanika. To właśnie ten ekspert będzie w stanie najlepiej w stanie przeprowadzić Cię przez ten proces i pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Bez względu na wady, zalety – trzeba pamiętać, że najważniejsze w tym wszystkim jest bezpieczeństwo jazdy, związana z tym funkcjonalność samochodu, ale i wzięcie pod uwagę budżetu, którym się dysponuje.

Inne części zamienne do Toyota OEM OES OE, import eksport

1000, 4 RUNNER, AGYA, ALLION I, ALLION II, ALPHARD, ALPHARD / VELLFIRE, ALTEZZA, ALTEZZA GITA, AQUA, ARISTO, ASCENT, AURION, AURIS, AURIS VAN, AVALON, AVANZA, AVANZA II, AVENSIS, AVENSIS VERSO, AYGO, BLIZZARD, BREVIS, C-HR, CALDINA, CALYA, CAMI, CAMRY, CAMRY coupe, CARIBE, CARINA, CARINA E, CARINA E Sportswagon, CARINA ED, CARINA II, CARRI Van, CAVALIER, CAVALIER coupe, CAVALIER kabriolet, CELICA, CELICA coupe, CELICA kabriolet, CELSIOR, CENTURY, CHASER, COASTER, CONQUEST, COROLLA, COROLLA Compact, COROLLA FX Compact, COROLLA LEVIN coupe, COROLLA RUMION, COROLLA Verso, CORONA, CORONA EXIV, CORONA EXSIOR, CORONA coupe, CORONA twardy dach, CORSA, CORSA coupe, CRESSIDA, CRESSIDA Station Wagon, CRESTA, CROWN, CROWN COMFORT, CROWN Station Wagon, CURREN coupe, DELIBOY, DUET, DYNA, DYNA 100, DYNA 150, DYNA 200, DYNA 250, DYNA 300, DYNA 400, DYNA pick-up, ECHO, ESQUIRE, ESTIMA EMINA / LUCIDA, ETIOS, FJ CRUISER, FORTUNER, GAIA, GLANZA, GRANVIA, GT 86 coupe, HARRIER, HIACE / COMMUTER V, HIACE I, HIACE I pick-up, HIACE II, HIACE II pick-up, HIACE III, HIACE IV, HIACE V, HIACE VI, HIGHLANDER / KLUGER, HILUX, HILUX I pick-up, HILUX II pick-up, HILUX III pick-up, HILUX IV pick-up, HILUX V pick-up, HILUX VI pick-up, HILUX VII pick-up, HILUX VIII, HILUX VIII pick-up, HILUX samochód terenowy zamknięty, INNOVA / KIJANG INNOVA I, INNOVA II, IQ, ISIS, IST, KIJANG, LAND CRUISER, LAND CRUISER 100, LAND CRUISER 200, LAND CRUISER 80, LAND CRUISER 90, LAND CRUISER Hardtop, LAND CRUISER PRADO, LAND CRUISER Pick-up, LAND CRUISER Softtop, LAND CRUISER VAN, LAND CRUISER pick-up, LEXCEN, LITEACE, LITEACE Wagon, MARK II, MARK II twardy dach, MARK X I, MARK X II, MARK X ZiO, MASTER ACE SURF, MATRIX, MEGA CRUISER, MIRAI, MODELL F, MR 2 I, MR 2 II, MR 2 III, NADIA, NOAH/VOXY, OPA, ORIGIN, PASEO coupe, PASEO kabriolet, PASSO, PASSO SETTE, PICKUP Cab & Chassis, PICNIC, PIXIS, PIXIS EPOCH, PIXIS JOY, PIXIS MEGA, PIXIS SPACE, PLATZ, PORTE, PORTE II, PREMIO, PREVIA, PREVIA III, PRIUS, PRIUS C, PRIUS PHV, PRIUS PLUS, PROACE, PROACE /, PROACE VERSO, PROBOX, PROBOX / SUCCEED, PROGRES, QUALIS, QUICK DELIVERY, RACTIS, RAUM, RAV 4 I, RAV 4 I Cabrio, RAV 4 II, RAV 4 III, RAV 4 IV, RAV 4 V, REGIUSACE, RUSH samochód terenowy zamknięty, SAI, SCEPTER, SCEPTER coupe, SEQUOIA, SERA coupe, SIENNA, SIENNA Mini Cargo Van, SIENTA, SOARER coupe, SOLARA coupe, SOLARA kabriolet, SOLUNA, SPADE, SPARKY, SPRINTER, SPRINTER CARIB, SPRINTER coupe, STALLION, STARLET, STARLET 1000, STOUT pick-up, SUCCEED /, SUPRA, T100 pick-up, TACOMA pick-up, TAMARAW FX, TANK / ROOMY, TARAGO, TAZZ, TERCEL, TOWN ACE, TOYOACE, TUNDRA pick-up, TUV, URBAN CRUISER, VENZA, VEROSSA, VERSO, VERSO S, VIOS / SOLUNA VIOS, VISTA, VISTA / CAMRY, WILL CYPHA, WILL VS, WILL Vi, WINDOM, WISH, YARIS, YARIS / VIOS, YARIS R / iA, YARIS VERSO, YARIS VERSO VAN, ZELAS coupe, bB I, bB II